Livan Hizbullahının baş katibi Şeyx Nəim Qasim şənbə gecəsi Ümumdünya Qüds gününə münasibət bildirərək Fələstin məsələsinə bağlılığı vurğulayaraq dedi: Fələstin məsələsinin haqlı bir məsələ olduğuna inanırıq və müqəddəs məkanların azad edilməsində israrlıyıq.
Az.rasthaber.com xəbər verir ki, Livan Hizbullahının baş katibi vurğulayıb ki, bu partiya razılaşmalara tam əməl edib, lakin sionist rejim Livanı tərk etməyib və hər gün təcavüzünü davam etdirir.
O bildirib ki, Hizbullah müqavimətin bir hissəsidir və eyni zamanda Livan hökumətinin strukturunda iştirak edir və Livan yalnız bütün vətəndaşlarının əməkdaşlığı ilə sabitliyə və tərəqqiyə nail ola bilər.
Livan Hizbullahının baş katibi bu tərəfin razılaşmaya tam əməl etdiyini və Litani çayının cənubunda heç bir silahlı mövcudluğunun olmadığını, lakin İsrailin hələ də bu bölgədən geri çəkilmədiyini vurğulayıb.
O, bəyan edib ki, İsraillə münasibətlərin normallaşması qəbul edilə bilməz və bu rejim müharibədə əldə etmədiklərini siyasi yolla əldə edə bilməz.
Şeyx Qasim xəbərdarlıq edib: Əgər İsrail Dahiya, Cənubi və Buqaya hücumları ilə yeni balans tətbiq edə biləcəyini düşünürsə, bu, tamamilə rədd edilir.
O, vurğulayıb: İsrail bizim bəyanatlarımıza etinasızlıq etməməlidir, çünki bu rejim razılaşmaya əməl etməsə, masada başqa variantlar da olacaq.